flokuretim2
flokuretim3
flokuretim1
flokuretim4
flokuretim5

A-) FLOK KESİMİ 

Hassas kesim 

Firmamız hassas flok kesimi için en son teknoloji kesim makinelerini kullanmaktadır. Bu makineler tam olarak hassas elyaf flok kesimini garanti altına alır.

IMG_9949

B-) BOYAMA IMG_9930

Şirketimiz mükemmel yıkama hızı, hafif hız ve Ultra – violet radiation’ a karşı çok özel boyama üniteleri kurmuştur. Biz boyama malzemelerini (Asit boya, metal kompleks boya, Reaktif boya gibi) seçerken çok titiz davranmaktayız bu nedenle boya maddelerini Clariant ve Dystar gibi uluslararası tanınmış firmalardan sağlamaktayız. Hali hazırda 2000 renk ve farklı renk gölgelendirmeleri geliştirilmiştir.

 

C-) KURUTMA & ELEME

Flokcan Tekstil San. Tic. Ltd. Sti. çok kademeli eleme uygulama hattında dönme türü ve titreşimli eleme dahil olmak üzere çok özel flok kurutma (yumuşatma) sistemleri kurmuştur. Bu uygulama sonucunda tam anlamıyla bir eleme operasyonu ve uzun elyaflarda tam anlamıyla mükemmel bir eleme elde edilir.

IMG_9957

D-) PAKETLEME

Biz floklarımızı çok sağlam 4 ply kağıt torbalar veya dokuma polyproplene çantaları kullanarak paketlemekteyiz. Bu torbaların içi polyethylene film kaplıdır ve kapalı ve hava geçirmezdir. Bazı durumlarda özellikle uzun kesim elyaf floklarda oluklu karton kutuları önermekteyiz

IMG_9934IMG_9936

E-)LABORATUAR 

Flokcan Tekstil ürün kalitesinin devamlılığını, yeni ürün geliştirme ve kalite arttırma çalışmalarını garanti altına alabilmek amacıyla laboratuarını en son teknoloji test cihazlarıyla ve eğitilmiş laboratuar gücüyle donatmıştır. Laboratuarımızda MAAG Laboratuar cihazlarını kullanmaktayız

IMG_9905 IMG_9901 IMG_9906 IMG_9896